img_20150416_162218

Jestem neurorozwojowym terapeutą dziecięcym, absolwentką studiów podyplomowych w Katowicach na kierunku Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego oraz studiów magisterskich wydziału Fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie medycznym w Katowicach. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
Zajmuję się rehabilitacją oraz prawidłowym rozwojem ruchowym dzieci i młodzieży m.in. z zaburzeniami rozwojowymi ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, uszkodzeniami obwodowego układu nerwowego czy wadami postawy. Wykorzystuję terapię neurorozwojową opartą na elementach koncepcji NDT-Bobath, metody PNF, terapii mięśniowo – powięziowej oraz metodę kinesiotaping.
W swojej pracy kieruję się oceną neurorozwojową i indywidualnym podejściem do pacjenta, co pozwala mi rzetelnie ocenić problem i skutecznie zaplanować terapię.

Terapia dzieci i niemowląt:

– ocena neurorozwojowa dziecka

– instruktaż z zakresu pielęgnacji niemowlęcia (prawidłowe noszenie, układanie, przewijanie, przebieranie, karmienie itp.)

– masaż niemowlęcy

– rehabilitacja wcześniaków i niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową oraz opóźnieniem psychoruchowym

– rehabilitacja niemowląt z grupy ryzyka okołoporodowego

– rehabilitacja niemowląt i dzieci z wadami wrodzonymi oraz z zespołami genetycznymi

– leczenie wad postawy (skoliozy, wady klatki piersiowej, wad stóp i kolan)

– kinesiotaping

– masaż i kinesiotaping kobiet w ciąży

Kursy i szkolenia:

–  Medical Taping Concept – Taping medyczny w pediatrii, 2012 r.

–  Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych, 2011 r

– Wczesna interwencja, 2010 r

– Szkolenie z zakresu praktycznego wykorzystania kombinezonów rehabilitacyjnych Thera-Togs u pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi, 2010 r

– Szkolenie z zakresu pracy w kostiumie Thera-Suit, 2010 r

– Szkolenie z zakresu stabilizacji stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, 2009 r