JAGODA ŚLEZIONA - Fizjoterapeuta

Neurorozwojowa terapeutka dziecięca, absolwentka studiów podyplomowych w Katowicach na kierunku "Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego" oraz studiów magisterskich wydziału Fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie medycznym w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Zajmuje się rehabilitacją oraz prawidłowym rozwojem ruchowym dzieci i młodzieży m.in. z zaburzeniami rozwojowymi ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, uszkodzeniami obwodowego układu nerwowego czy wadami postawy. Wykorzystuje terapię neurorozwojową opartą na elementach koncepcji NDT-Bobath, metody PNF, terapii mięśniowo – powięziowej oraz metodę kinesiotaping.

W swojej pracy kieruje się oceną neurorozwojową i indywidualnym podejściem do pacjenta, co pozwala jej rzetelnie ocenić problem i skutecznie zaplanować terapię.

Terapia dzieci i niemowląt:
- ocena neurorozwojowa dziecka
- instruktaż z zakresu pielęgnacji niemowlęcia (prawidłowe noszenie, układanie, przewijanie, przebieranie, karmienie itp.)
- masaż niemowlęcy
- rehabilitacja wcześniaków i niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową oraz opóźnieniem psychoruchowym
- rehabilitacja niemowląt z grupy ryzyka okołoporodowego
- rehabilitacja niemowląt i dzieci z wadami wrodzonymi oraz z zespołami genetycznymi
- leczenie wad postawy (skoliozy, wady klatki piersiowej, wad stóp i kolan)
- kinesiotaping
- masaż i kinesiotaping kobiet w ciąży

Kursy i szkolenia:
- Wykorzystanie metody Developmental Neuro-Motor Stimulation (DENEMS) w terapii osób z różnymi formami wzmożonego napięcia mięśniowego      część I i II, 2020 r.

-  Medical Taping Concept - Taping medyczny w pediatrii, 2012 r.
-  Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych, 2011 r
- Wczesna interwencja, 2010 r
- Szkolenie z zakresu praktycznego wykorzystania kombinezonów rehabilitacyjnych Thera-Togs u pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi, 2010 r
- Szkolenie z zakresu pracy w kostiumie Thera-Suit, 2010 r
- Szkolenie z zakresu stabilizacji stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, 2009 r