Odwiedź nas
ul. Brzoskwiniowa 44, 43-100 Tychy
Zadzwoń do nas
666-058-022 / 506-051-484

Drenaż limfatyczny w rehabilitacji pooperacyjnej Amazonek

Rehabilitacja pooperacyjna Amazonek

Co roku na raka piersi umiera w Polsce ok. 6 tysięcy kobiet[1]. Na szczęście wiele z nich wygrywa walkę z  przeciwnikiem, jakim jest choroba nowotworowa, ale w jej wyniku musiały usunąć pierś lub piersi. Nazywa się je Amazonkami. Dlaczego właśnie tak? 

Nazwa „Amazonki” wywodzi się z mitologii greckiej. Amazonki były niezwykle walecznymi, odważnymi i niezależnymi kobietami. Były zdeterminowane do walki o swoje terytorium. Amazonki usuwały pierś małym dziewczynkom, żeby nie przeszkadzała im w napinaniu cięciwy łuku lub rzucaniu dzidą.[2] Ta krwawa i smutna historia stała się inspiracją do nazwania kobiet po usunięciu piersi właśnie Amazonkami. Nazewnictwo niesie ze sobą także wydźwięk optymistyczny. Te kobiety były i są niezwykle silne, energicznie i heroiczne.

W Pracowni masażu i rehabilitacji dla Ciebie wprowadziliśmy specjalny zabieg, który pomoże wrócić kobietom po mastektomii do pełnej sprawności fizycznej. Jest to dedykowany drenaż limfatyczny – podstawowe narzędzie w rehabilitacji po operacji usunięcia piersi w wyniku choroby nowotworowej.

Drenaż limfatyczny ma zbawienny wpływ na ciało po zabiegu usunięcia piersi. Ważne jest, żeby po operacji nie dopuścić do zastojów limfatycznych. Z pomocą przychodzi specjalny aparat, rękaw, który posiadamy w naszej Pracowni. Wielokomorowy urządzenie nakłada się na kończynę i pod ciśnieniem wtłacza do rękawa powietrze, które powoduje stopniowy ucisk poprawiając krążenie krwi, a tym samym zmniejszając obrzęki pooperacyjne i udrażniając przepływ limfy. 

Drenaż jest świetnym uzupełnieniem automasażu, który stanowi niezwykle ważny czynnik zapobiegający powstawaniu obrzęków. W profilaktyce powstawania obrzęków należy pamiętać także  o odpowiedniej diecie, suplementacji oraz stałym monitorowaniu stanu układu limfatycznego. 

 

[1] https://www.szpitale-polskie.pl/amazonki-niezwykle-dziewczyny-z-rozowa-wstazka-i-z-usmiechem-na-co-dzien/

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Amazonki_(mitologia)

[3]https://www.amazonki.org/?page_id=437